Denník N

Kolíková a Spišiak spochybnili SIS, Krajniak vyšetrovateľov. Obáva sa revanšu Fica

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Gender ideológia je pliaga ako korupcia či fašizmus, povedal Milan Krajniak počas predvolebnej debaty Denníka N. Na rozdiel od predsedu KDH Milana Majerského sa ospravedlniť nemieni.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Aj prvá predvolebná diskusia Denníka N ukázala, že témami predvolebnej kampane v nasledujúcich dňoch budú popri vyšetrovaní veľkých káuz aj nelegálna migrácia či útoky na LGBTI+.

Hosťami debaty boli Milan Krajniak (Sme rodina), Mária Kolíková (SaS) a Jaroslav Spišiak (PS). Zhodli sa na tom, že nelegálna migrácia je problém; podľa Krajniaka a Kolíkovej by na hranici s Maďarskom mala pomáhať aj armáda.

Spišiak s Kolíkovou však mali iný pohľad ako Krajniak na vyšetrovania veľkých káuz aj fungovanie SIS.

SaS vidí za migráciou pomoc od Orbána pre Smer

„Slovenská republika, ak chce byť suverénny štát, musí byť schopná chrániť svoju hranicu,“ povedal Krajniak, podľa ktorého je veľkým problém, že Maďarsko sa rozhodlo hrať „Orbánovou kartou“ a nelegálnu migráciu využíva ako nátlak na Európsku úniu.

Podpredseda Sme rodina spomenul, že v Maďarsku prepustili z väzníc na slobodu vyše 1400 prevádzačov, ktorí migrantom pomáhajú pri nelegálnom prekračovaní hraníc.

Video: Diskusia Denníka N o bezpečnosti a spravodlivosti

Mária Kolíková povedala, že je namieste, aby na najviac postihnuté miesta prišla pomôcť armáda, ak polícia nemá dostatočné kapacity na boj s nelegálnou migráciou. SaS vidí v aktuálnej situácii jasnú pomoc Viktora Orbána v predvolebnej kampani Smeru. „Nakoniec aj Viktor Orbán sa už vyjadril, že čo môže, tak pomôže,“ povedala Kolíková a dodala, že Smer využíva strach ľudí.

Krajniak Kolíkovej odporoval tým, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Jaroslav Spišiak

Mária Kolíková

Milan Krajniak

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Vojna v polícii

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie