Denník N

Ivan Korčok alebo zápas o inú tvár Slovenska

Ivan Korčok cez leto ohlásil svoju kandidatúru na prezidenta. Foto - TASR
Ivan Korčok cez leto ohlásil svoju kandidatúru na prezidenta. Foto – TASR

Kandidát na prezidenta Korčok má za sebou skúsenosť úprimného vlasteneckého nadšenia, vystriedaného hlbokou frustráciou, ktorá ho neodradila od toho, aby sa angažoval v náprave vrcholiacej katarziou.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

V ohlasoch na kandidatúru Ivana Korčoka sa objavili aj komentáre o tom, že za ním nestojí nijaký veľký príbeh. Obhajovať demokraciu, ochranu ústavnosti či príslušnosť Slovenska k Západu je pre verejnosť ťažšie pretlmočiť a pre marketérov to údajne nebude ľahké „predať“ voličom.

Nikto v tejto chvíli nevie, ako to u nás bude vyzerať v týždňoch pred súťažou o kreslo prezidenta. Jedno je však pravdepodobné:  sľuby o silnom štáte, ktorý zabezpečí lacnejšie potraviny, energiu a navýšenie výdavkov požadovaných zo všetkých strán, boli iluzórne a skôr či neskôr, naopak, nastúpia škrty.

Dobiehanie úspešnejšej časti Európskej únie sa len tak ľahko nerozbehne. Náročná náprava si bude vyžadovať racionálne vládnutie s pribrzdením populistických krokov, spoluprácu kľúčových aktérov, azda aj pomoc zo strany EÚ. Tá nepríde automaticky, tobôž ak by sa zmenilo zameranie súčasnej zahraničnej politiky Slovenska.

Štyri kvality Ivana Korčoka

V tom všetkom bude bezpochyby hrať dôležitú úlohu aj budúci prezident. Aké predpoklady na podporu takejto nápravy má Ivan Korčok?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ivan Korčok

Komentáre

Teraz najčítanejšie