Denník N

Gerontokracia v USA. Vládnu seniori, ktorých problémy sledujú Američania v priamom prenose

Senátor Mitch McConnell "zamrzol" počas tlačovej konferencie. Foto - TASR/AP
Senátor Mitch McConnell „zamrzol“ počas tlačovej konferencie. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na tie zábery sa ťažko pozeralo aj jeho najtvrdším oponentom.

Šéf senátnych republikánov a jeden z najvplyvnejších amerických politikov Mitch McConnell počas tlačovej konferencie pred novinármi náhle znehybnel a zostal tak tridsať sekúnd.

Jeho spolupracovníčka, ktorá stála počas tlačovky vedľa neho, mu niekoľkokrát nahlas zopakovala otázku, zrejme v presvedčení, že senátor neodpovedá, pretože ju nepočul.

„Budete sa chcieť znovu uchádzať o ďalší mandát v roku 2026?“ takmer mu kričala do ucha.

81-ročný McConnell tam však nehybne stál, obzeral sa okolo seba a pevne sa pridŕžal rečníckeho pultu. Dokonca tak pevne, že ho nepustil, ani keď sa ho žena snažila presvedčiť, aby s ňou z konferencie odišiel.

„Budeme potrebovať chvíľku,“ prehodila smerom k novinárom, ako keby sa v takej situácii s McConnellom neocitla po prvý raz.

Otázka síce zostala nezodpovedaná, v realite politického života však bola zodpovedaná až príliš zreteľne. Žiadne pokračovanie kariéry v roku 2026 pre McConnella zrejme nebude a je otázne, či vôbec nejaké bude v budúcoročných voľbách.

Bolo to totiž počas dvoch mesiacov už po druhý raz, čo McConnell takto „zamrzol“ pred televíznymi kamerami. Takmer navlas zhodná príhoda sa mu stala už v júli.

Aj to vyvoláva pochybnosti, či a prípadne koľkokrát sa mu tieto paralýzy stali mimo verejných vystúpení.

Len sa mi zatočila hlava

McConnellov zdravotný stav sa viditeľne zhoršil po tom, čo ho

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Americké voľby 2024

Donald Trump

Joe Biden

Svet

Teraz najčítanejšie