Denník N

V Kočnerovej Threeme ju volali Prútik. Bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu Urbancová sa prvý raz postavila pred súd

Obžalovaná Jarmila Urbancová spolu so svojimi advokátmi Petrom Filipom (vľavo) a Petrom Erdösom. Vzadu sudkyňa Otília Doláková s advokátom Miroslavom Zobokom. Foto – N
Obžalovaná Jarmila Urbancová spolu so svojimi advokátmi Petrom Filipom (vľavo) a Petrom Erdösom. Vzadu sudkyňa Otília Doláková s advokátom Miroslavom Zobokom. Foto – N

Spolu s Jarmilou Urbancovou je obžalovaná aj bratislavská sudkyňa Otília Doláková. Kočnerov vybavovač a bývalý sudca Vladimír Sklenka vypovedal, ako od jednej bral úplatky a pre druhú vypracoval rozsudok na objednávku.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Osobne sa nepoznajú a je možné, že na ulici by sa ani nespoznali. V utorok sedeli bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu Jarmila Urbancová a bratislavská sudkyňa Otília Doláková na lavici obžalovaných na Špecializovanom trestnom súde v Banskej Bystrici.

Majú však spoločného známeho, ktorého výpoveď ich dostala pred súd. Je ním bývalý bratislavský sudca Vladimír Sklenka, o ktorom je z Threemy známe, že sa správal ako poskok a vybavovač Mariana Kočnera.

Sklenka začal spolupracovať s políciou, keď bolo jasné, že za svoje konanie bude obvinený, a postupne vypovedal aj proti bývalým kolegom a priateľom. Spomenul aj sudkyne Urbancovú a Dolákovú.

Bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu Urbancová je obžalovaná z korupcie a ohýbania práva. Sudkyňa Doláková čelí obžalobe z ohýbania práva, pričom obom v prípade preukázania viny hrozí osemročné väzenie.

Hovoriť o rozsudku je však ešte predčasné.

Súd prvýkrát povie, ako sa dá veriť výpovediam Kočnerovho vybavovača Sklenku

Špecializovaný trestný súd je len v úvode celého procesu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Kauzy Búrka a Víchrica

Slovensko

Teraz najčítanejšie