Denník N

Developer tvrdí, že v apartmáne sa býva rovnako dobre ako v byte. V bratislavskom parkovaní ho však neuznajú

Bytový súbor Čerešne od spoločnosti ITB Development. Zdroj - ITB Development
Bytový súbor Čerešne od spoločnosti ITB Development. Zdroj – ITB Development

Developer projektu Čerešne na internete ponúka nebytové priestory ako byty. Tvrdí, že apartmány spĺňajú rovnaké normy ako byty. Pri vybavovaní bratislavskej rezidentskej parkovacej karty však narazíte na problém.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Predstavte si, že ste pred rokmi podpísali rezervačnú zmluvu na byt v Bratislave, potom aj zmluvu o budúcej zmluve. Developer si počas stavby projektu uplatnil inflačnú doložku, a cena bytu tak išla hore. Stále ho však kúpite podstatne lacnejšie, ako by ste ho kupovali teraz.

Keď vám však potom developer pošle email, že je čas zaplatiť zvyšok sumy, všimnete si, že už nekupujete byt, ale nebytový priestor – apartmán.

Toto sa stalo človeku, ktorý kupuje byt v projekte Čerešne spoločnosti ITB Development v bratislavskej Dúbravke. Pod podmienkou anonymity sa rozhodol povedať nám o svojich skúsenostiach.

Pozreli sme sa aj na to, prečo je problém bývať v apartmáne namiesto bytu, aké komplikácie to rodine prináša a na čo napríklad narazia majitelia apartmánov pri novej celomestskej parkovacej politike.

Developer na webe ponúka byty ako apartmány

Slovo apartmán sa často používa ako iný názov pre byt, tieto termíny však nie sú zameniteľné.

Ak si kupujete alebo už vlastníte apartmán, ide o nebytový priestor, ktorý nemusí spĺňať prísne technické a hygienické parametre bytu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Developeri v Bratislave

Parkovanie v Bratislave

Bývanie a záhrada, Slovensko

Teraz najčítanejšie