Denník N

Prečo trvalo 18 rokov, kým Rolling Stones opäť nahrali nový album vlastných piesní

Foto - www.rollingstones.com
Foto – www.rollingstones.com

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Konečne. Britská kapela Rolling Stones potvrdila, že má hotovú ďalšiu štúdiovú nahrávku. Dala jej názov Hackney Diamonds, vydá ju 20. októbra a práve z nej zverejnila prvý singel Angry.

Album s pôvodnými autorskými skladbami vydali naposledy pred takmer dvomi dekádami. „Veľa sme hrali a možno sme boli aj trošku leniví,“ vysvetľoval v stredu na tlačovej konferencii spevák Mick Jagger.

Keď sa však pozrieme na to, čo všetko sa udialo v tábore Stones, zistíme, že to bolo oveľa komplikovanejšie.

Vyčerpávajúce turné

Od vydania ich posledného štúdiového albumu uplynulo dlhých osemnásť rokov. Fanúšikovia na internetových fórach si posmešne vymieňali informácie, koľko albumov za tento čas nahrali ich rovesníci. Bob Dylan spravil sedem, Paul McCartney stihol deväť, Van Morrison až 14.

Čo sa stalo v tábore Rolling Stones, ktorí dlhé roky nahrávali albumy so železnou pravidelnosťou, že im to tentoraz trvalo tak dlho? Keď sa pozrieme

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie