Denník N

Rokovanie parlamentu je už skôr predvolebná kampaň, schôdzu o migrantoch neotvorili

Predseda Smeru Robert Fico. Foto - TASR
Predseda Smeru Robert Fico. Foto – TASR

Poslanci nepodporili ani otvorenie témy detských pediatrov a pohotovostí. Preťažení pediatri varujú, že ak nepríde riešenie, niektorí z nich jednoducho prestanú pracovať.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Prišli, hlasovali, k ničomu sa nedostali, a tak sa stretnú zajtra. Tri mimoriadne schôdze Národnej rady priniesli mix rôznych tém. Prvá je jasne predvolebná a týka sa migračnej krízy. Dve ďalšie ponúkali vecné riešenia, ide o zmenu trestného zákona, aby mohli vo väzbe držať nebezpečných ľudí, a riešenie neúnosnej situácie na detských pohotovostiach. S týmito dvoma návrhmi prišla vláda Ľudovíta Ódora.

Politická podpora aspoň 76 poslancov sa napokon nenašla ani pri jednom z hlasovaní o otvorení schôdze. V piatok budú mať poslanci možnosť na tretí pokus schôdze otvoriť, nie je to však veľmi pravdepodobné.

Poslanci sa vo štvrtok stretli v provizórnych podmienkach v zimnej jazdiarni Bratislavského hradu, pretože v rokovacej sále Národnej rady montujú nové hlasovacie zariadenia. Tie už na mieste sú, neprešli však ešte skúškou. Národná rada už v tomto volebnom období krátko pred voľbami s riadnymi schôdzami nerátala a pripravuje sa na novú zostavu, ktorá vzíde z volieb 30. septembra.

Začali migráciou, Ódor bol pritom

Séria mimoriadnych schôdzí sa začala pokusom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Ľudovít Ódor

Migrácia

Voľby 2023

Zdravotníctvo

Slovensko

Teraz najčítanejšie