Denník N

Ako sa zbaviť manipulátora, najvtipnejší seriál o kazateľoch a ďalšie tipy, čo sa oplatí vidieť

Zlé sestry. Foto - Apple TV+
Zlé sestry. Foto – Apple TV+

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Do dnešných tipov som sa snažila vybrať rôzne žánre aj rozmanité témy. Nájdete medzi nimi výbornú čiernu komédiu o tom, ako sa zbaviť manžela-tyrana, skutočne vtipný seriál z prostredia cirkvi, hĺbkovú sondu do krízy stredného veku aj jeden z najlepších klubových filmov, ktorý sa ešte stále dá vidieť v kinách.

A na záver upozornenie na jeden nový slovenský seriál, ktorému sa radšej vyhnite.

Zlé sestry – Bad Sisters (Apple TV+)

Pri sledovaní tohto írskeho seriálu sa mi v hlave postupne vynárali všetky rozhovory so psychologičkami a psychológmi, ktoré/ktorí nám v Denníku N opisovali, ako sa vo vzťahu správa manipulátor.

John Paul sa tvári ako milujúci manžel a otec, no je to len zdanie. V skutočnosti sa snaží vo všetkom kontrolovať a úplne ovládať svoju manželku Grace, ale aj ich dospievajúcu dcéru. Lenže naráža na prekážku – manželkine štyri sestry, ktoré si jeho manipuláciu dobre uvedomujú a chcú svoju sestru zachrániť.

Znie to ako riadna ťažoba, však? Mohla by byť, ak by sa pod scenár nepodpísali autori úspešných komédií Dave Finkel a Brett Baer spolu s írskou komediálnou herečkou Sharon Horgan. Výsledkom je čierna komédia s prepracovanými dialógmi a so situačným humorom. Seriál si už stihol vyslúžiť štyri nominácie na EMMY vrátane jednej pre spomínanú Sharon Horgan, ktorá stvárnila najstaršiu zo sestier.

Nielen skvelé predstaviteľky seriálových sestier, ale aj zvyšok hereckého osadenstva stojí za to. V jednej z hlavných postáv uvidíte Daryla McCormacka, ktorý exceloval ako sympatický gigolo po boku Emmy Thompson vo filme Veľa šťastia, pán Veľký. Manipulátora Johna Paula stvárnil dánsky herec Claes Bang (možno si ho pamätáte z filmu Štvorec) a v tejto úlohe je tak uveriteľne neznesiteľný, že keď sestry hľadajú spôsob, ako sa ho zbaviť, nielenže im úplne rozumiete, ale máte chuť im aj nenápadne podať lopatu…

Napínavý dej je zasadený do Dublinu a jeho dych berúceho okolia a podčiarknutý soundtrackom, ktorý si budete chcieť hneď stiahnuť do auta.

V mene nášho pána – The Righteous Gemstones (HBO Max)

Ak by sme si chceli pomôcť nejakým príhodným klišé, tak toto dielo je ako neobrúsený diamant medzi komediálnymi seriálmi. Pre mňa je to jedna z najvtipnejších vecí, čo som za posledné mesiace videla.

Americký komediálny herec Danny McBride sa už podieľal na scenároch k niekoľkým hororom, ale potom si povedal, že urobí seriál presne podľa svojho gusta. A stvoril Gemstonovcov – rodinu presláveného kazateľa, ktorý šíri svoje posolstvá cez médiá a zarába na tom milióny. Kým na pódiu je pre mnohých idolom, doma

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Duševné zdravie

Filmy

Seriály

Tipy na filmy a seriály

Vzťahy

Kultúra, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie