Denník N

Matičiar Michelko komentuje v národných novinách politiku, hoci sám kandiduje. Šéfredaktor v tom nevidí problém

Predvolebný banner Romana Michelka.
Predvolebný banner Romana Michelka.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Opakuje sa to pravidelne. Autori Slovenských národných novín (SNN) sa politicky angažujú a kandidujú vo voľbách, no napriek tomu zverejňujú svoje články, akoby boli nestranní novinári či nezávislí komentátori. Verejnosť nie je na konflikt záujmov upozornená. A noviny k tomu ešte robia aj promo vybraným politikom.

Noviny vydáva Matica slovenská a sú financované zo štátneho rozpočtu.

V každom vydaní dvojtýždenníka SNN má svoj politický komentár matičiar Roman Michelko. V lete písal napríklad o predstaviteľoch bývalej vlády, hodnotil dianie v polícii a na pokračovanie komentoval kandidátky politických strán k septembrovým voľbám. Sám sa pritom usiluje o zvolenie, je na 15. mieste kandidátky SNS.

Redakcia v tom problém nevidí a takmer tri mesiace pri Michelkových článkoch neuvádzala, že kandiduje do parlamentu. Noviny na konflikt záujmov upozornili len raz, v ostatnom čísle, ktoré vyšlo 26. augusta.

Šéfredaktor: Nie je to problém

„Štátna komisia pre voľby a financovanie potvrdila

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hoaxy a propaganda

Matica slovenská

Médiá

SNS

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie