Denník N

Týždeň v práve Rada Procházku: Ešte 22 dní

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Môj priateľ Viktor 2. Štrasburská „cenzúra“

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Udalosti z oblasti práva komentuje ústavný právnik a bývalý poslanec NR SR Radoslav Procházka.

1. Môj priateľ Viktor

Boli aj také časy, keď si Robert Fico s Viktorom Orbánom nevedeli prísť na meno. Lebo tzv. dvojité občianstvo, čiže hromadné prideľovanie maďarského štátneho občianstva občanom Slovenskej republiky na princípe krvi. A teda rozpor s princípom teritoriality právnych noriem a jurisdikčnej zvrchovanosti štátu.

Predseda najsilnejšej koaličnej strany a minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda navrhoval, aby sme povedali, že na našom území nebudeme uznávať účinky maďarskej legislatívy. Autor argumentoval, že to jednak netreba hovoriť, lebo to vyplýva z povahy veci, a jednak je to politická deklarácia, ktorá v texte zákona nemá čo robiť. A že možnosť nadobudnúť druhé štátne občianstvo by síce mala byť zachovaná, ale mala by byť podmienená existenciou nejakej reálnej väzby k onomu druhému štátu (štúdium, práca, dlhodobý pobyt a podobne). Tak aj hlasoval.

Vtedy si autor prvýkrát pokazil vzťahy s 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Týždeň v práve Rada Procházku

Komentáre

Teraz najčítanejšie