Denník N

V Bratislave vrcholí spor, či mal Vallo zobrať autám dva pruhy na nábreží a dať ich cyklistom

Redukcia áut a vytvorenie komfortných cyklotrás sa na bratislavskom nábreží stretli s veľkým počiatočným odporom. Foto – N
Redukcia áut a vytvorenie komfortných cyklotrás sa na bratislavskom nábreží stretli s veľkým počiatočným odporom. Foto – N

Urobila Bratislava civilizačný skok na Západ alebo majú mať prednosť autá?

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Na Vajanského a Rázusovom nábreží v Bratislave a predovšetkým na Facebooku a Instagrame sa počas prvého školského týždňa odohráva veľký spor o to, či majú mať v hlavnom meste prednosť autá alebo chodci a cyklisti.

Primátor Matúš Vallo prišiel s doteraz najzásadnejším obmedzením automobilovej dopravy: jeden pás cesty v každom smere na nábreží Dunaja nechal premeniť na široký cyklopruh – a to na mieste, kde okamžite vidno kolóny a kde to vyvolalo búrlivé reakcie.

Nábrežie Dunaja bolo dovtedy štvorpruhovou cestou, bicykle jazdili po chodníku.

Spustenie zmeny mesto načasovalo na začiatok školského roka.

Okrem novej cyklotrasy je na nábreží aj nový chodník pri Slovenskej národnej galérii. Foto – Bratislava

Ako vyzerá pracovný deň na nábreží

Primátor ešte v auguste zmeny komunikoval optimisticky

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Bratislava

Doprava v Bratislave

Matúš Vallo

Slovensko

Teraz najčítanejšie