Denník N

Budú nás mučiť, vraví Calzona o Portugalcoch. Má však recept, ako zastaviť Ronalda a jeho spoluhráčov 

Francesco Calzona a Juraj Kucka sa sústredia na zápas s Portugalskom. Foto - TASR/Martin Baumann
Francesco Calzona a Juraj Kucka sa sústredia na zápas s Portugalskom. Foto – TASR/Martin Baumann

Slovenskí futbaloví reprezentanti sa stretnú v atraktívnom zápase s Portugalskom, ktoré ťahá za postupom na ME Cristiano Ronaldo.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Jednoznačne najväčšiu pozornosť pred piatkovým zápasom Slovenska s Portugalskom v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2024 púta Cristiano Ronaldo. Práve portutgalský kapitán bol jednou z tém, ktorej sa na tradičnej tlačovej konferencii deň pred zápasom venoval aj tréner slovenskej reprezentácie Francesco Calzona.

Keďže Cristiano Ronaldo dal počas svojej výnimočnej kariéry už 850 súťažných gólov a v auguste uplynulo 20 rokov, odkedy reprezentuje Portugalsko, je jasné, že bude stredobodom slovenských obrancov.

Samozrejme, netreba zabúdať ani na iné ofenzívne hviezdy v portugalskom výbere, ako Bernardo Sliva, João Félix či Gonçalo Ramos. V prvom rade však bude nevyhnutné ubrániť Ronalda. Ako povedal kapitán slovenskej reprezentácie Milan Škriniar: „Ronaldo je schopný dať gól ktoroukoľvek časťou svojho tela.“ Preto bude potrebné nedať mu priestor a čas na zakončenie.

Jeden proti jednému nemáme šancu

V piatok večer na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne sa očakávajú najmä súboje Škriniara s Ronaldom. A keďže slovenský stopér patrí na svojom poste bez preháňania k aktuálne najlepším na svete, bude to práve Škriniar, kto sa pokúsi zastaviť Cristiana Ronalda.

Ako na to, predznamenal Francesco Calzona.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

futbalová reprezentácia

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie