Denník N

Ako tréner Portugalska dvakrát nezískal Weissa: Komu by sa nepáčil taký talent? Stretol som sa aj s jeho otcom

Weiss bol obrovský talent, takto ho v roku 2010 bránili štyria Nóri. Foto – TASR/Pavel Neubauer
Weiss bol obrovský talent, takto ho v roku 2010 bránili štyria Nóri. Foto – TASR/Pavel Neubauer

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď tréner špičkovej krajiny povie, ako rád spomína na niektorý slovenský tím vo futbale či v hokeji, je to väčšinou obyčajná zdvorilosť.

Proste sa to patrí povedať.

Keď však tréner Portugalska Roberto Martínez vo štvrtok v Bratislave začal hovoriť o tom, ako pozorne sledoval slovenské výkony na MS v Juhoafrickej republike v roku 2010, nebola to len naučená fráza a snaha zalichotiť hostiteľom.

„Som fanúšik slovenského futbalu. Komu by sa nepáčil talent hráčov ako Marek Hamšík či Vladimír Weiss?“ pýtal sa Martínez.

Slovenské zápasy však nepozeral kvôli Hamšíkovi, ale práve kvôli Weissovi mladšiemu.

„Keď som trénoval v Premier League, chcel som ho podpísať,“ spomína po dvanástich rokoch.

Bolo to ešte predtým, ako Weissova kariéra nabrala z Britských ostrovov smer Espanyol, Pescara, Olympiacos, Katar, Slovan.

A predtým, ako Martínez začal trénovať hviezdy ako Kevin de Bruyne, Eden Hazard či Romelu Lukaku v belgickej reprezentácii a Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes či Bernardo Silva v portugalskej.

V rokoch 2010 a 2011 chcel veľmi získať Vladimíra Weissa a dvakrát

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

futbalová reprezentácia

Vladimír Weiss

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie