Denník N

Calzona po roku: od prehry s Azerbajdžanom po tlačenie Portugalcov a vymazanie Ronalda

Slováci po prehre s Portugalskom. Foto - TASR/Martin Baumann
Slováci po prehre s Portugalskom. Foto – TASR/Martin Baumann

Slovensko prehralo s Portugalskom 0:1, ale odohralo jeden z najlepších zápasov za posledné roky. 

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Slovenskí futbalisti boli blízko k dobrému výsledku, s favorizovaným Portugalskom prehrali len o gól v zápase, v ktorom neboli horší.

Zatiaľ čo pred rokom sa pri akomkoľvek výsledkovom zaváhaní na nového reprezentačného trénera Francesca Calzonu pozeralo negatívne, za túto prehru, hoci to znie bizarne, ho treba pochváliť. Nie je totiž prehra ako prehra.

Vlani v septembri sme prehrali s Azerbajdžanom 1:2. Teraz sme prehrali s Portugalskom tiež o jeden gól. Medzi oboma zápasmi uplynul rok, a aj keď gólový rozdiel bol rovnaký, prehry sú to úplne iné. Zmenilo sa veľmi veľa – v hre slovenského tímu aj v postoji fanúšikov.

Jasný Calzonov rukopis

Jednoznačnú zásluhu na veľkom zlepšení herného prejavu reprezentácie má tréner Calzona. Do hry slovenského mužstva priniesol organizáciu, taktickú disciplínu a systém. Ten spočiatku nefungoval, teraz sú fungujúce prvky úplne zjavné: vysoký pressing, konštruktívna rozohrávka, hra na dva-tri dotyky.

Je príjemné sledovať tieto zmeny. Slováci si s loptou veria, hrali až tak sebavedomo, že Portugalci

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

futbalová reprezentácia

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie