Denník N

Tri verzie toho, aké boli dva dni Cristiana Ronalda v Bratislave

Cristiano Ronaldo počas tréningu v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Cristiano Ronaldo počas tréningu v Bratislave. FOTO TASR – Martin Baumann

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vždy ma fascinuje, ako sa ľudia správajú okolo slávnych ľudí. V staršom texte som opísal, čo boli ľudia ochotní spraviť v Paríži, aby získali fotku s Rafaelom Nadalom; alebo aspoň fotku Rafaela Nadala; alebo aspoň, aby boli neďaleko Nadala v tlačiacom sa dave, hoci ho nevideli, ale počuli ho občas pri údere vzdychnúť.

Teraz bol v Bratislave dva dni Cristiano Ronaldo. Novinárska akreditácia mi umožňuje dostať sa k športovcom oveľa bližšie, ako sa dostanú fanúšikovia, aby som si mohol robiť svoju prácu. Preto som v jednej chvíli stál od neho asi dva metre.

Sklamem vás však hneď na začiatku: ak čakáte nejaké supertajné informácie o tom, aký je Ronaldo, nedostanete ich. Všetko, čo sa dalo, ste už o Ronaldovi v súvislosti s jeho pobytom v Bratislave videli.

Dnes má každý telefón s videokamerou a každá minúta, keď bodygardi či policajti k Ronaldovi niekoho pustia, sa mení na obsah. Ten obsah má väčšinou hodnotu len tým, že na ňom je Ronaldo. Nič extra nerobí, ale je tam, tak si to ľudia nahrajú a ďalší potom pozrú.

Podobne ako pri Nadalovi v Paríži aj teraz bolo pre mňa správanie ľudí okolo neho minimálne také zaujímavé ako samotný Ronaldo.

S vopred oznámeným upozornením, že nič šokujúce neodhalím, som si trúfol sformulovať tri verzie toho, aké boli dva Ronaldove dni v Bratislave.

Verzia číslo jeden: Fakty

Ak vás šport či Ronaldo nezaujímajú, tu máte vo dvoch vetách všetko, čo o tejto udalosti potrebujete vedieť:

Prísne strážený

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cristiano Ronaldo

Futbal

futbalová reprezentácia

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie