Denník N

O mlčaní

Kampaň pred voľbami v roku 2023. Foto N - Tomáš Benedikovič
Kampaň pred voľbami v roku 2023. Foto N – Tomáš Benedikovič

Voliči sú podľa prieskumov verejnej mienky z demokracie už zjavne unavení.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Stáva sa mi to čoraz častejšie. Mlčím. Jednak je mi to prirodzené, ale najmä čoraz viac nezvládam to množstvo kriku a nenávisti. A potreby mať na všetko vlastný a jednoznačný názor – najmä na veci, o ktorých majú diskutéri často iba veľmi povrchnú alebo vôbec žiadnu predstavu. O to vehementnejšie sú však ochotní ju hájiť. Treba prekričať všetkých ostatných a ísť až do liberálneho alebo ultrakonzervatívneho extrému. Iba tak si vás niekto všimne. Je úplne jedno, s akým veľkým nezmyslom vyrukujete. Čím väčší exot a nezmyselnejšie prekrútená pravda, tým lepšie. A to ani nehovorím o krvilačnej túžbe verejne zlynčovať svojho názorového protivníka. Len nech tečie krv a poriadne to pocíti.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Komentáre

Teraz najčítanejšie