Denník N

Týždňový newsfilter: SaS má zaujímavý program, ale aj problém presvedčiť, že vníma realitu

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Čo hovoria pediatri na volebný program SaS. 2. Ódorov ťažký týždeň. 3. Matovič má podmienky.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič   

1. Čo hovoria pediatri na volebný program SaS

SaS predstavila v sobotu svoj volebný program. Na 260 stranách sa venuje 15 oblastiam – prioritne ekonomickým témam, ktoré by mali pomôcť hospodárskemu rastu. Do volieb idú s paletou návrhov, ktoré ak sa aj nepáčia, dá sa o nich diskutovať.

Nápady. SaS napríklad navrhuje návrat 19-percentnej rovnej dane, daňovú brzdu, zrušenie zákazu predaja počas sviatkov, transformáciu nemocníc na akciové spoločnosti. Ale aj reverzné hypotéky, platy pre učiteľov naviazané na infláciu, prevenčné programy v zdravotníctve, rodičovskú starostlivosť namiesto „dovolenky“, registrované partnerstvá, interrupčnú tabletku, zdaňovanie áut podľa emisnej stopy či volebné právo od 16 rokov na regionálne i európske voľby.

Ide len o výber opatrení, nie je možné sa na tomto priestore venovať každému jednému. No na prvý pohľad je zrejmé, že v Liberálnom dome chceli náročnejšiemu voličovi ukázať, že aj po 13 rokoch majú čo ponúknuť, a to sa im mohlo podariť.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Ľudovít Ódor / úradnícka vláda

Migrácia

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Richard Sulík

Robert Fico

SaS

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie