Djoković bol nezvyčajne vyčerpaný. Najviac mi pomohla 6-ročná dcéra, povedal po víťazstve na US Open

Novak Djoković s 24. grandslamovým titulom. Foto TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Keď Pete Sampras v roku 2002 ukončil hráčsku kariéru, myslel si, že jeho rekord v počte grandslamových titulov vydrží veľmi dlho.

Mal ich štrnásť, čo bolo vtedy považované za obrovské číslo.

Lenže Roger Federer ho prekonal už o sedem rokov neskôr a nakoniec sa zastavil na dvadsiatich tituloch. Jeho rival Rafael Nadal získal ešte o dva viac.

Federer kariéru vlani ukončil a Nadal to spraví budúci rok.

Obidvoch už dávnejšie prekonal Novak Djoković a zdá sa, že sa od nich môže aj výrazne odpútať. Nereálna pre neho nemusí byť ani tridsiatka titulov.

Vo finále US Open porazil Daniila Medvedeva 6:3, 7:6 (5), 6:3 a získal 24. titul, čím vyrovnal historický rekord Margaret Courtovej v počte grandslamových titulov. Courtová však trinásť z nich získala ešte pred open érou.

„Chcem sa Novaka spýtať: ‚Čo tu ešte robíš?‘ Nemyslím si, že mám zlú kariéru, no ja som vyhral celkovo 20 titulov zo všetkých turnajov a ty ich máš len z grandslamov 24,“ povedal Medvedev pri preberaní trofejí.

Medvedev v semifinále vyradil svetovú jednotku Carlosa Alcaraza, od dneška je už jednotkou Djoković.

Djoković bol vyčerpaný

Výsledok finále vyzerá jednoznačne, no Djoković má za sebou veľmi ťažký zápas.

Kľúčový bol druhý set, ktorý trval hodinu a 44 minút, celý zápas trval tri hodiny a 16 minút. Aj Djoković uznal, že Medvedev bol počas väčšiny druhého setu lepším hráčom.

Hralo sa veľa dlhých výmen, a kým Medvedev vyzeral sviežo, na Djokovićovi bolo vidieť veľkú únavu. Keby tento set prehral, zápas sa pokojne mohol otočiť.

„Asi som za celý život nehral dlhší set a nepamätám si ani, že by som bol niekedy taký unavený po výmenách. Medvedev vás vždy donúti hrať o úder navyše,“ hovoril po zápase.

Djoković však tradične ukázal veľkú psychickú odolnosť a lepšie zvládol kľúčové momenty. Pozrime sa na dve zlomové situácie: