Denník N

Pod slnkom Jany Shemesh: Protiklady sa priťahujú, ale na príťažlivosti sa vzťah vybudovať nedá

Ilustračné foto
Ilustračné foto

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

zhodujete sa so svojím partnerom alebo partnerkou na dôležitých veciach? Máte podobný biorytmus? Či ste ako oheň a voda a máte potrebu búrlivo diskutovať o hodnotových veciach? Alebo máte skúsenosť s oboma typmi vzťahov? V téme týždňa píšem, čo na to hovorí jeden výskum o partnerskej zhode.

Profil týždňa sa tentoraz nevenuje jednej, ale dvom ženám, z ktorých jedna bude novou mexickou prezidentkou. Bude iste zaujímavé sledovať, ako v Mexiku, ktoré má imidž mačistickej krajiny, bude prebiehať politický zápas o prezidentské kreslo medzi dvomi ženami.

Prečítať si môžete aj tom, čo iránsky režim pripravuje pre svoje občianky k prvému výročiu úmrtia Mahsy Amíníovej, ktorú dobili pre to, že nemala riadne upravený hidžáb.

V televíznom tipe vám odporúčam britský miniseriál o tom, čo sa stane, keď v prominentnej štvrti zmizne školák.


Téma týždňa: Partneri sa podobajú ešte viac, ako sme si mysleli

O partnerských vzťahoch existuje nespočetné množstvo výrokov, ktoré sa vydávajú za veľké pravdy. Občas narazíte aj na protichodné tvrdenia. Napríklad že protiklady sa priťahujú verzus vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá.

To, ktorej z týchto generačných múdrostí veríte, závisí od toho, v akom vzťahu sa práve nachádzate a ako veľmi by ste chceli, aby vám vydržal. Ak ste v stave akútnej zamilovanosti do človeka, o ktorom vám ľudia hovoria, že sa k vám veľmi nehodí a nemá s vami nič spoločné, veríte v priťahujúce sa protiklady.

Ak žijete so spolužiakom z vysokej školy, ktorý volí rovnako ako vy, číta rovnaké knihy, vstáva skoro ráno spolu s vami či tak ako vy

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Nepokoje v Iráne

Pod slnkom Jany Shemesh

Rodičovstvo

Životy žien

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie