Denník N

Vzdelávanie má byť cieľ a nie prostriedok

Debata Denníka N o školstve. Foto N - Tomáš Benedikovič
Debata Denníka N o školstve. Foto N – Tomáš Benedikovič

Ad: Predvolebná diskusia Denníka N k školstvu

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Autor je kultúrny antropológ, University of York

O školstve sa na Slovensku diskutuje pramálo. Predvolebná debata Denníka N z minulého týždňa bola svetlou výnimkou. Platy učiteľov, modely financovania, duševné zdravie detí, marginalizované komunity… Samé dôležité témy, ktoré si zaslúžia byť v centre verejného diškurzu omnoho viac než tie témy piatej cenovej, ktoré tak často hýbu slovenskou politikou a verejnou mienkou. Organizátorom aj diskutujúcim patrí veľká vďaka.

Problémom debaty však bolo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Školstvo

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie