Denník N

Bez korupcie som mohol zarábať len ako vývojár. Sme ako India, len bieli, žartuje komik Dima Watermelon

Dima Watermelon. Foto N - Tomáš Hrivňák
Dima Watermelon. Foto N – Tomáš Hrivňák

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Nebol som si istý, či prídem aj na Slovensko, priznáva v úvode svojho vystúpenia komik, ktorý si hovorí Dima Watermelon. „Lenže už mi chýbali lacné ukrajinské cigarety. Zajtra idem do Viedne, tam ich predám,“ hovorí.

Humorista počas zhruba dvojhodinového vystúpenia žartuje o svojom manželstve s Juhoafričankou tmavej pleti, o ruskom prezidentovi Vladimirovi Putinovi, ale aj o svojej vlastnej krajine.

„Po príchode som vám zoskenoval lístky, teraz sa uvítam, potom budem headlinerom, na konci to tu upracem a potom vás pokojne niekam odveziem uberom. Čo iné by som ako Ukrajinec v Európe robil?“ pýta sa.

Dima Watermelon je povolaním softvérový inžinier. Hoci sa standupu venuje už dlhšie, komikom na plný úväzok sa stal len minulý rok. Bratislavské publikum si od neho vypočuje, že na Ukrajine sa bez korupcie vedel uživiť len vo vývojárstve. „Sme ako India, akurát bieli,“ hovorí.

Foto N – Tomáš Hrivňák

Sme tá krajina, o ktorú sa nikto nezaujímal. Okrem Ruska

S komikom sme sa stretli ešte pred začiatkom jeho šou. „Pred vojnou ma vnímali ako obyčajného ukrajinského humoristu, ktorý hovoril po anglicky,“ vysvetľuje nám.

Dima Watermelon priznáva, že jeho vystúpenia sa za posledný rok a pol zmenili. Napríklad spomína žart, ktorým sa dlhodobo prihováral divákom, ale v súčasnosti si ho nemôže dovoliť.

„Zvykol som hovoriť, že som z Ukrajiny, ale

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj

Kultúra, Svet

Teraz najčítanejšie