Denník N

Newsfilter: Kollár si medzi Ficom a Šimečkom vyberie

Foto N – Peter Kováč
Foto N – Peter Kováč

1. Fico či Šimečka. 2. Ódor narazil na politickú realitu. 3. Rozpočtová rada i bývalý guvernér NBS majú odkaz pre novú vládu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič   

1. Fico či Šimečka

Boris Kollár sa v nedeľnej relácii Na telo televízie Markíza postavil do radu k svojim kolegom a prispel do predvolebnej vylučovacej hry, kto s kým pôjde alebo nepôjde do vlády.

Na divácku otázku, či je pre Sme rodina na post premiéra vhodnejší Robert Fico alebo Michal Šimečka, vyhlásil, že z pohľadu skúseností je vždy lepší ten, kto má už s funkciou skúsenosti, a „keby (to) mal byť pán Šimečka a nás by potrebovali do vlády, asi by som tam nešiel“.

Predseda Sme rodina vysvetlil, že keby bol predseda Progresívneho Slovenska jeden z členov koalície, tak by s tým problém nemal, ale ak by mal byť premiérom, tak áno, lebo by si presadzoval veci, ktoré by nikdy neboli ochotní podporiť.

Aby to nebolo také jednoduché, krátko predtým v tej istej relácii opätovne vylúčil, že by išiel do vlády s Robertom Ficom.

Sú teoreticky len dve možnosti, ako jeho slovám rozumieť. Buď je predseda hnutia Sme rodina politicky dezorientovaný, čo nie je, alebo nám – pochopiteľne – nehovorí celú pravdu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Ľudovít Ódor

Michal Šimečka

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Robert Fico

Rozpočet a dlh

Komentáre

Teraz najčítanejšie