Denník N

Na Maďarsko by sme mali byť tvrdí, zhodli sa zástupcovia PS, SaS a Sme rodina

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Slovensko by malo byť na Maďarsko tvrdšie v otázke migrácie, výrokov voči našej krajine a malo by prísť o eurofondy pre machinácie s nimi, zhodli sa zástupcovia Progresívneho Slovenska, SaS a Sme rodina v predvolebnej debate Denníka N o zahraničnej politike.

Poslanec PS Tomáš Valášek poukázal na to, že Maďarsko odmieta prijímať migrantov, ktorí na naše územie prechádzajú cez našu spoločnú hranicu a nedodržiava tak readmisnú dohodu, ktorú s nami podpísalo. Slovensko tak podľa neho má možnosť aj žalovať Maďarsko za nedodržiavanie schengenského kódexu.

S možnosťou žaloby súhlasil aj poslanec Juraj Krúpa (SaS). Psychologický efekt však podľa neho má aj rozmiestnenie vojakov a policajtov na trasách, ktoré využívajú prevádzači. Pripomenul, že takéto odstrašujúce opatrenia

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Migrácia

Vojna na Ukrajine

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie