Denník N

Luxusný, ale aj nesmierne pomalý. Ako vyzerá vlak Kim Čong-una, ktorým prišiel za Putinom

Kim Čong-un vlakom odchádza z Pchjongjangu za Vladimirom Putinom. Foto - TASR/AP
Kim Čong-un vlakom odchádza z Pchjongjangu za Vladimirom Putinom. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Píše Adam Taylor, článok zverejňujeme so súhlasom The Washington Post.

Severokórejský vodca Kim Čong-un sa prvý raz po štyroch rokoch vybral na zahraničnú cestu a zdá sa, že sa vrátil k svojmu obľúbenému spôsobu dopravy: luxusne zdobenému, silne opancierovanému a nesmierne pomaly idúcemu vlaku.

Severokórejské štátne médiá v pondelok potvrdili, že Kim vyšiel vlakom z Pchjongjangu. V utorok pricestoval do Vladivostoku, kde by sa mal stretnúť s Putinom. Termín schôdzky zatiaľ zostáva nejasný.

Očakáva sa, že budú spolu diskutovať o dodávkach zbraní, ktoré by mohli pomôcť Rusku vo vojne proti Ukrajine.

Odkedy sa Kim Čong-un po smrti svojho otca Kim Čong-ila v roku 2011 dostal k moci, Severnú Kóreu opúšťal len zriedkavo. Krajina sa počas pandémie do značnej miery odrezala od zvyšku sveta.

Pamätným bol odchod ruských diplomatov z uzamknutej krajiny v roku 2021. Na to, aby sa dostali preč, museli použiť ručne

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Severná Kórea

Vladimir Putin

Svet

Teraz najčítanejšie