Denník N

Newsfilter: Demokrati v. Smer – zahraničná politika voľby nerozhoduje. Alebo áno?

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Viac sa už ani líšiť nemôžu. 2. Nové Putinovo vyjadrenie k augustu 1968 poteší jeho slovenských fanúšikov, ale nikoho iného neuspokojí. 3. Zonácie národných parkov nebránia speňažovaniu majetku vlastníkov pozemkov.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj   

1. Viac sa už ani líšiť nemôžu

Voľby štandardne rozhodujú iné témy ako zahraničná politika. Lenže 30. septembra voliči na Slovensku rozhodnú práve o našom zahranično-politickom smerovaní, a preto niektoré politické strany tejto téme venujú viac pozornosti ako zvyčajne.

Zhodou okolností svoje (aj) zahraničnopolitické tézy v utorok predstavili dve z nich, ktoré pri tejto téme ani nemôžu byť odlišnejšie – Demokrati a Smer. V prípade Demokratov je dokonca zahraničná a bezpečnostná politika úplne na prvom mieste ich volebného programu.

Čo píšu Demokrati:

Definujú sa hneď v prvom odseku volebného programu výberom kľúčových slov, ktorými označujú hrozby a spojencov: „vzrast moci a ambícií komunistickej Číny a ďalších autokratických režimov“, „flagrantné pošliapanie medzinárodného práva vojenskou agresiou Ruska voči Ukrajine“, „zvýrazňujú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

August 1968

Demokrati

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

Smer

Vladimir Putin

Voľby 2023

Životné prostredie

Komentáre

Teraz najčítanejšie