Denník N

Xavi ho nasadil, už keď mal 15. So strojčekom na zuboch sa Yamal na ihrisku rozhoduje ako skúsená hviezda

Barcelona dnes o 21.00 hod. hrá proti Betisu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Útočník FC Barcelona Lamine Yamal stále nosí strojček na zuby, narodil sa iba v roku 2007, no už má za sebou hneď niekoľko významných rekordov.

Naposledy v utorok večer sa stal v kvalifikačnom zápase na budúcoročné EURO proti Cypru najmladším hráčom v histórii španielskej reprezentácie, ktorý sa zmestil do základnej zostavy. Gól za 61 minút nedal, Španieli napokon zvíťazili 6:0.

Minulý týždeň v piatok v zápase proti Gruzínsku zase Yamal prekonal rekord svojho spoluhráča z Barcelony – Gaviho, keď sa stal najmladším hráčom, ktorý si kedy obliekol dres španielskej seniorskej futbalovej reprezentácie.

To, o čo sa mnohí futbalisti usilujú celé svoje kariéry, dokázal Yamal vo veku iba 16 rokov a 57 dní. Navyše ihneď pri svojom debute za Španielsko strelil do siete Gruzínska aj svoj prvý reprezentačný gól, vďaka čomu sa stal i najmladším španielskym strelcom.

„Už keď som ho sledoval v televízii, vyzeral skvelo, ale keď s ním pracujem a vidím ho zblízka, zdá sa mi, že je ešte lepší. Je pre nás veľmi dôležitým hráčom a dúfam, že to tak bude ešte dlhé roky. Dáme mu čas, je ešte veľmi mladý, ale bude pre nás určite veľkým prínosom,“ povedal Luis de la Fuente, tréner Španielska.

Dlho pritom nebolo jasné, ktorú krajinu bude mladý supertalent reprezentovať. Okrem Španielska si totiž mohol Yamal na základe občianstva svojich rodičov vyberať aj z

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

La Liga

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie