Denník N

Dvaja muži na kozmodróme: čo hrozí Ukrajine po stretnutí Putina s Kimom a prečo sa vodca KĽDR cítil v Rusku ako doma

Ruský prezident Vladimir Putin a severokórejský líder Kim Čong-un si podávajú ruky počas stretnutia v kozmodróme Vostočnyj v Amurskej oblasti na ruskom Ďalekom východe. Foto - TASR/AP
Ruský prezident Vladimir Putin a severokórejský líder Kim Čong-un si podávajú ruky počas stretnutia v kozmodróme Vostočnyj v Amurskej oblasti na ruskom Ďalekom východe. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Severokórejský diktátor Kim Čong-un a ruský vodca Vladimir Putin budú spoločne bok po boku bojovať proti imperializmu. Tak to povedal ap tak si to praje Putinov hosť z jednej z najchudobnejších krajín sveta, ktorého teraz Kremeľ veľmi potrebuje. Moskva za odmenu končí so sankciami, ktoré uvalila na Pchjongjang Organizácia Spojených národov (OSN).

„Rusko povstalo vo svätej vojne na obranu svojej suverenity a svojej bezpečnosti v boji s hegemónnymi silami,“ povedal na úvod stretnutia s ruským prezidentom Vladimirom Putinom severokórejský vodca Kim Čong-un.

Stretli sa na kozmodróme Vostočnyj v Amurskej oblasti. Pre Kima to bola prvá zahraničná cesta po štyroch rokoch. Aj vtedy bol na ruskom Ďalekom východe.

„Rád vás vidím,“ privítal stručne Putin hosťa.

Po vzájomných komplimentoch a vrelých prejavoch náklonnosti sa Kim Čong-un a Vladimir Putin vydali na prehliadku kozmodrómu.

Ruský prezident Vladimir Putin a severokórejský líder Kim Čong-un si prezerajú hangár na montáž rakiet na kozmodróme Vostočnyj. Foto – TASR/AP

Najväčšou pýchou Rusov, ktorú Kim Čong-unovi ukázali, je raketa Angara, ktorá

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Severná Kórea

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie