Denník N

Kandidát KDH Robert Dohál hrozil odrezávaním hláv. Po otázkach ho stiahli z kandidátky

Robert Dohál. Foto – Facebook R. Dohála
Robert Dohál. Foto – Facebook R. Dohála

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Aktualizované 13. 9. o 23.30 hod. o stanovisko Roberta Dohála.

Robert Dohál je predsedom Poľnohospodárskeho družstva Krakovany-Stráže v okrese Piešťany. Venuje sa regeneratívnemu pôdohospodárstvu, keď sa pôda neorie. V nadchádzajúcich parlamentných voľbách kandidoval za poslanca Národnej rady za KDH zo 60. miesta.

O to viac prekvapilo študentku ekológie Patríciu Krausovú, keď jej od Dohála začali tri týždne pred voľbami chodiť agresívne správy, kde písal aj o „odrezávaní hláv“. Písal jej o programe Progresívneho Slovenska, študentka pritom so stranou nemá nič spoločné.

„Takéto zrúdnosti keď by niekto prednášal mojim vnúčatám, tak mu osobne odrežem hlavu. Presne tak, ako by to urobil ktorýkoľvek pravoverný muslim,“ napísal Dohál študentke Krausovej.

Keď sme sa na tieto správy pýtali KDH, hnutie v mene predsedu Milana Majerského odpovedalo, že Roberta Dohála sťahuje z kandidátky.

O koho ide, čo ešte písal a ako reagovalo KDH

Patrícia Krausová je študentka ekológie a tento rok sa zúčastnila

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

KDH

LGBTI+

Progresívne Slovensko

Voľby 2023

Životné prostredie

Slovensko

Teraz najčítanejšie