Denník N

Politici Smeru napadli Matoviča, ktorý rušil ich tlačovku. Kaliňák sa pýtal Fica, či sa mu môže povenovať (+ video)

Aktualizácia o 13.48: Rozšírené o reakcie politikov a vyjadrenia riaditeľa Focusu Martina Slosiarika.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Predseda OĽaNO Igor Matovič a politik Smeru Robert Kaliňák mali v stredu ráno fyzickú potýčku. Do konfliktu sa zapojil aj Richard Glück, ktorý je na 53. mieste kandidátky Smeru. Matoviča dvakrát udrel päsťou do tváre. Líder OĽaNO ešte predtým, sediac v aute, kopol Kaliňáka do hrude. Stalo sa to po tom, ako sa bývalý premiér Matovič pred úradom vlády v Bratislave snažil narušiť tlačovku Smeru k migrantom.

Matovič zaparkoval na chodníku pri mieste, kde sa konala tlačová konferencia, a okrem iného kričal do megafónu, že potvrdenie, ktoré sa vydáva migrantom, navrhol Smer v roku 2018. Hovorca Smeru Ján Mažgút sa najprv snažil vytrhnúť káble z megafónu, ktorý mal umiestnený na aute.

K Matovičovmu autu zároveň prišiel Kaliňák, a keď predseda OĽaNO otvoril dvere, fyzicky ho napadol. Matovič zatiaľ kričal „mafián Kaliňák!“ a celý incident vysielal naživo cez Facebook.

Video: Kaliňák sa pred útokom na Matoviča pýtal Fica, či sa mu môže povenovať. Kto je kto vo virálnom videu z útoku (autorka: Martina Koník, zdroj: OĽaNO a Smer)

Do bitky sa okrem Kaliňáka a Glücka zapojil aj poslanec Smeru Marián Saloň, ktorý Matovičovi vytrhol mikrofón. Richard Glück si na kandidátke Smeru píše ako povolanie právnik – štátny radca. Do konca augusta minulého roka pracoval na

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Robert Kaliňák

Smer

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie