Denník N

Odmietla hrať na jednom festivale s Nohavicom: Nemôžem mlčať, vraví pesničkárka Čierna Luna

Foto - Erika Hudcovičová
Foto – Erika Hudcovičová

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Mal to byť jej prvý koncert v novej zostave s basgitaristom a bubeníkom, lenže deň predtým zistila, že v programe tohtoročného festivalu Lodenica je aj Jaromír Nohavica. Rozhodla sa, že na akcii nevystúpi.

Asi som spáchala hudobnú samovraždu, napísala v statuse na sociálnej sieti mladá pesničkárka, ktorá nesúhlasí s tým, ako sa český hudobník postavil k vojne na Ukrajine.

Bývalá fanúšička

„Vždy idem do všetkého po hlave. Táto vlastnosť mi prináša do života rôzne negatívne dosahy, ale keď zacítim, že sa deje neprávosť, akou je vojna na Ukrajine, nemôžem inak,“ hovorí s odstupom času Sára Halíková alias Čierna Luna, ktorá bola ešte donedávna Nohavicovou veľkou fanúšičkou.

„Predtým som Nohavicovi tolerovala veľa, aj spoluprácu s ŠtB. Hovorila som si, že som vtedy nežila, ani neviem, ako by som sa zachovala sama. Keď dostal medailu od Putina, prehliadla som to, ale

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie