Denník N

Matovič a Kaliňák 2023: namiesto politiky násilie

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Bitka Igora Matoviča s Robertom Kaliňákom je najmä hanba. Oboch. Ale je to aj zdrvujúca správa o Slovensku.

1. Namiesto súperenia myšlienok a návrhov, ako zlepšiť Slovensko, tu máme bývalého premiéra a bývalého ministra vnútra, ktorí sa bijú. Je to zúfalé. V takejto atmosfére sa nedá normálne debatovať. V takejto situácii sa všetko zvrháva na silu, krik a päste. To zákonite prináša zranených, napadnutých, traumatizovaných. A nakoniec obete.

2. Igor Matovič si myslí, že upozornil, akí sú smeráci klamári a zlodeji. V skutočnosti však ukázal, prečo je neprijateľný a nespôsobilý vystupovať vo verejnom priestore. Jeho príklad je toxický. Robí z politiky súboj v bahne. On si myslí, že mafiánske praktiky Roberta Fica a Roberta Kaliňáka ho na to oprávňujú, ale v skutočnosti pozýva do bitky ďalších. Takí fašisti majú s agresivitou iste viac skúseností ako on. To ešte len bude, keď sa začnú s názorovými oponentmi biť oni.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Robert Kaliňák

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie