Denník N

Newsfilter: Vo voľbách sa rozhodne medzi politikmi a bitkármi

Potýčka Matoviča a Kaliňáka. Reprofoto - Facebook OĽaNO
Potýčka Matoviča a Kaliňáka. Reprofoto – Facebook OĽaNO

1. Už nemajú čo ponúknuť, a tak sa Matovič s Kaliňákom pobili. 2. Hamran verzus populisti. 3. Žilinka urobil vážnu chybu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybrala a komentovala Monika Tódová 

1. Už nemajú čo ponúknuť, a tak sa Matovič s Kaliňákom pobili

Aby Igor Matovič zaujal v predvolebnej kampani, kúpil terénne auto, namontoval naň megafóny a chcel tak rušiť podujatia organizované Smerom na verejnom priestranstve. Z akcií chcel potom točiť profesionálne videá a tak propagovať stranu OĽaNO a priatelia pred voľbami.

Už samotný nápad hovorí veľa o mentálnom svete lídra OĽaNO. V kampani sa rozhodol nesúťažiť argumentmi, ale chce svojich protivníkov prekričať. Ak hovorí do megafónu, počuť len jeho a nikoho iného.

Matovič a jeho priatelia už nejaký čas čakali na prvú príležitosť, aby auto mohli využiť. Tá prišla v stredu ráno, keď Smer zvolal tlačovú besedu vonku pred úradom vlády.

Krátko po začiatku tlačovej besedy prišiel k úradu vlády Matovič, auto zastavil blízko rečníckeho pultu Smeru, za ktorým stáli Fico, Kaliňák, Gašpar alebo aj Blaha, a začal do megafónu hovoriť heslá ako zlodeji, klamári alebo mafia.

Reakcia Smeru zase hovorí veľa o ich mentálnom svete. Namiesto toho, aby Matoviča ignorovali, prípadne sa zbalili s odkazom na to, že je „blázon“, ako ho bežne označujú, a urobili tlačovú besedu v centrále strany, rozhodli sa ho fyzicky napadnúť. Výsledkom je virálne video, na ktorom sa rozzúrený Kaliňák (číslo 7 na kandidátke) snaží vtrhnúť do Matovičovho auta, ten sa ho snaží zastaviť kopancom do hrude, nasleduje ešte zúrivejší Kaliňák, ktorý Matoviča fyzicky atakuje, a pridáva sa aj Richard Glück (číslo 52 na kandidátke Smeru), ktorý Matoviča opakovane udiera päsťou. Matovič kričí. Mimochodom, Glück len deň predtým prednášal na Právnickej fakulte Univerzity Komenského.

Na miesto vzápätí prichádza hliadka bratislavskej mestskej polície, ktorá profesionálne zakročí: oboch oddelí, Matoviča zavrú v aute, Kaliňákovi bránia vlastným telom, aby sa k nemu priblížil, a postupne Matoviča vyvedú z chodníka, na ktorom parkoval.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Maroš Žilinka

Migrácia

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Robert Kaliňák

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie