Denník N

Natalie Portman ukazuje, že futbalistky sú cool. Seriál o Lakers sa nepáči basketbalovej legende (+ ďalšie tipy)

Natálie Portman v dokumente Angel City. Zdroj - HBO
Natálie Portman v dokumente Angel City. Zdroj – HBO

Osobný výber redakcie Denníka N z aktuálnej ponuky filmov a seriálov, ktoré sa dajú vidieť online.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Lakers: Vzostup dynastie – Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty (HBO)

Bol koniec 70. rokov a basketbal takmer nikoho nezaujímal. Potom istý Jerry Buss kúpil Los Angeles Lakers a všetko zmenil.

Podobne ako v prípade dokumentárneho hitu Last Dance o Michaelovi Jordanovi nemusíte byť nevyhnutne basketbalový fanúšik, aby vás to bavilo. Do istej miery je výhoda, ak príbeh Lakers či rivality Earvina „Magica“ Johnsona a Larryho Birda nepoznáte.

Seriál ťahá aj retro vizuál a vynikajúce herecké výkony na čele s Johnom C. Reillym a oscarovým Adrienom Brodym.

Bonusom je podobne ako napríklad pri The Crown následné zisťovanie, „ako to bolo naozaj“. Tvorcovia Lakers: Vzostup dynastie si viaceré dejové veci upravili a charakterové vlastnosti aktérov zvýraznili do takej miery, že ich nespokojný Kareem Abdul-Jabbar nazval karikatúrou.

Abdul-Jabbar je legendárny basketbalista a jedna z postáv v seriáli. Patrí medzi športovcov-intelektuálov a po kariére sa venuje aj písaniu historických kníh či filmových recenzií.

Tvrdí, že mu neprekáža prispôsobenie faktov pre dramatické účely a sám je fanúšikom seriálu The Great, ktorý túto metódu využíva (tiež ho nájdete na HBO, takisto odporúčam), no vykreslenie postáv sa mu zdá plytké.

Podobný názor má aj časť kritikov, no hodnotenia od fanúšikov sú vysoké. Je to kvalitná „oddychovka“, v pondelok vychádza posledná časť druhej série.

Fever Pitch (Skylink)

Bol začiatok 90. rokov a futbal v Anglicku ľudí príliš nezaujímal. Povesť mu zhoršovali chuligáni, kvalita hry ani marketingu nebola ani zďaleka na takej úrovni ako teraz.

Skupina najsilnejších klubov sa pokúsila

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Basketbal

Filmy

Futbal

Tipy na filmy a seriály

Životy žien

Kultúra, Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie