Denník N

Maguire je defenzívnym gaučom, spoluhráčov uspí, znie z Anglicka. Takú nenávisť som nevidel, zastal sa ho tréner Southgate

Foto – AP
Foto – AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Harry Maguire vybehol na svoj 59. zápas v reprezentačnom drese. V utorok v glasgowskom Hampden Parku proti sebe nastúpili Škótsko a Anglicko v priateľskom zápase a tréner Gareth Southgate sa rozhodol Maguira poslať na ihrisko na druhý polčas.

Za stavu 2:0 pre svoj tím si však strelil nešťastný vlastný gól, keď prízemný center Andyho Robertsona tečoval za chrbát brankára Aarona Ramsdala.

Bola to ďalšia chyba Maguira, ktorý je dlhodobo terčom obrovskej kritiky. V sobotu hral v základe, keď Anglicko remizovalo vo Vroclave s Ukrajinou (1:1). Bol aj pri inkasovanom góle, keď si nerozumel so svojím stopérskym partnerom Marcom Guéhim.

Maguire aj Guéhi prakticky bránili rovnaký priestor, a keď lopta prešla za nich na nabiehajúceho úspešného strelca Olexandra Zinčenka, Maguire už nestihol zareagovať a zmeniť pohyb, a namiesto toho už iba v podstate v šestnástke narazil do spoluhráča Guéhiho.

Na Maguira dlhodobo smeruje veľká kritika médií a fanúšikov, ktorá už často prerastá futbalové rozmery. Jeho rodina sa minimálne raz aj bála o život.

Novinár Guardianu David Hytner ho v nedávnom článku opísal ako „ľudské boxovacie vrece“, do ktorého si každý rád udrie. Pred štyrmi rokmi ho pritom Manchester United kupoval za 80 miliónov libier ako najdrahšieho obrancu v histórii, a po pár mesiacoch bol už aj kapitánom tímu.

Pre Anglicko bol vždy mimoriadne dôležitý, z pozície stopéra ho doviedol do semifinále MS (2018) aj finále Eura (2020).

Southgate, tréner, ktorý je k svojim hráčom mimoriadne lojálny, mu preto naďalej verí. V kvalifikačnom dueli s Ukrajinou bol v základe, aj keď za United si v tejto sezóne ešte v základe nezahral. Nastúpil iba na 23 minút pri prehre 1:3 s Arsenalom v Premier League.

Z United takmer nedávno odišiel, ale napokon

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie