Denník N

Kto je Glück, ktorý udieral Matoviča päsťou do tváre: sám seba nazýva smerácky vlk a chodí narúšať akcie iných

Richard Glück. Zdroj - Facebook Richarda Glücka
Richard Glück. Zdroj – Facebook Richarda Glücka

Richard Glück má reči o migrantoch v koncentračných táboroch, o gestape, nenažraných bankách a kvočiacej prezidentke. „Oslovenie vlci sa našej mladej, údernej partii páčilo, chytili sme sa toho a sme za to radi,“ opísal svoje priateľstvá v Smere.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

„V Smere sa zišla veľmi silná partia mladých ľudí, či už sú to chalani, alebo baby, ktorí majú ľavicové presvedčenie a ktorí sú odhodlaní dať svetu vedieť, že je tu mladá generácia ľudí, ktorí majú nejaké hodnoty a ktorí sa chcú učiť od tých starších,“ opísal atmosféru v strane Smer ešte v máji vyštudovaný právnik Richard Glück.

Niečo zo svojho presvedčenia a odhodlania ukázal svetu v stredu – keď spolu s bývalým ministrom vnútra Robertom Kaliňákom napadli predsedu hnutia OĽaNO Igora Matoviča za to, že rušil tlačovku Smeru o nelegálnej migrácii. Matovič sa bránil aj kopancom, keď sa mu Kaliňák tlačil do auta a chcel mu zobrať mikrofón.

Vtedy nastúpil Glück a dvakrát tvrdo udrel Matoviča päsťou do tváre, druhýkrát v momente, keď lídrovi OĽaNO Kaliňák držal ruky.

Video: Ako Kaliňák s Glückom napadli Matoviča (autorka: Martina Koník, zdroj videí: Smer a OĽaNO)

Mladý Košičan Glück je jednou z nových tvárí na kandidátke Smeru, je na 53. mieste. Pri svojom mene uvádza, že je právnik – štátny radca.

Výrazne aktívny je na sociálnych sieťach, zviditeľnil sa najmä výrokom o prezidentke Zuzane Čaputovej, že „kvočí v Prezidentskom paláci a nič nerobí“.

Už počas pandémie covidu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

OĽaNO

Smer

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie