Denník N

Kto je Glück, ktorý udieral Matoviča päsťou do tváre: sám seba nazýva smerácky vlk a chodí narúšať akcie iných

Richard Glück. Zdroj - Facebook R. G.
Richard Glück. Zdroj – Facebook R. G.

Richard Glück má reči o migrantoch v koncentračných táboroch, o gestape, nenažraných bankách a kvočiacej prezidentke. „Oslovenie vlci sa našej mladej, údernej partii páčilo, chytili sme sa toho a sme za to radi,“ opísal svoje priateľstvá v Smere.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

„V Smere sa zišla veľmi silná partia mladých ľudí, či už sú to chalani, alebo baby, ktorí majú ľavicové presvedčenie a ktorí sú odhodlaní dať svetu vedieť, že je tu mladá generácia ľudí, ktorí majú nejaké hodnoty a ktorí sa chcú učiť od tých starších,“ opísal atmosféru v strane Smer ešte v máji vyštudovaný právnik Richard Glück.

Niečo zo svojho presvedčenia a odhodlania ukázal svetu v stredu – keď spolu s bývalým ministrom vnútra Robertom Kaliňákom napadli predsedu hnutia OĽaNO Igora Matoviča za to, že rušil tlačovku Smeru o nelegálnej migrácii. Matovič sa bránil aj kopancom, keď sa mu Kaliňák tlačil do auta a chcel mu zobrať mikrofón.

Vtedy nastúpil Glück a dvakrát tvrdo udrel Matoviča päsťou do tváre, druhýkrát v momente, keď lídrovi OĽaNO Kaliňák držal ruky.

Video: Ako Kaliňák s Glückom napadli Matoviča (autorka: Martina Koník, zdroj videí: Smer a OĽaNO)

Mladý Košičan Glück je jednou z nových tvárí na kandidátke Smeru, je na 53. mieste. Pri svojom mene uvádza, že je právnik – štátny radca.

Výrazne aktívny je na sociálnych sieťach, zviditeľnil sa najmä výrokom o prezidentke Zuzane Čaputovej, že „kvočí v Prezidentskom paláci a nič nerobí“.

Už počas pandémie covidu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

OĽaNO

Smer

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie