Denník N

Kollár s funkcionárom Vatikánu odhalili súsošie na Hrade. Matičiarovi zrušili prejav, spieval politik Smeru

Folkloristi pri odchode z akcie, počas ktorej posvätili súsošia sv. Cyrila, Metoda a Gorazda na Bratislavskom hrade. Foto N - Tomáš Benedikovič
Folkloristi pri odchode z akcie, počas ktorej posvätili súsošia sv. Cyrila, Metoda a Gorazda na Bratislavskom hrade. Foto N – Tomáš Benedikovič

Predseda parlamentu Boris Kollár ide v šľapajach Roberta Fica. Po Svätoplukovi je na Bratislavskom hrade ďalšia kontroverzná socha. Krátko pred voľbami ju prišiel posvätiť predstaviteľ Vatikánu.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Desiatky zvedavcov vo štvrtok popoludní postávajú pri súsoší sv. Cyrila, Metoda a Gorazda na Bratislavskom hrade. Niektorí tam čakajú už hodinu, ani sa nenazdajú a bude po všetkom. Necelú minútu trval ceremoniál priamo pri súsoší solúnskych bratov a ich žiaka.

Predseda parlamentu Boris Kollár so štátnym sekretárom Vatikánu Pietrom Parolinom pešo prešli desiatky metrov od Zimnej jazdiarne k soche v areáli Hradu, pri ktorej stáli ľudia. Parolin, ktorý sa považuje za neoficiálneho vatikánskeho premiéra, hneď po príchode pokropil sochu požehnanou vodou, do mikrofónu povedal pár slov a odkráčali preč.

Pietro Parolin (pri súsoší) posvätil súsošie v prítomnosti Borisa Kollára (vľavo). Foto N – Tomáš Benedikovič
Boris Kollár počas oficiálneho prijatia Pietra Parolina na Bratislavskom hrade. Foto N – Tomáš Benedikovič

Toto nie je jediný rozpačitý moment slávnosti. Kollár

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Robert Fico

Sme rodina

Smer

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie