Denník N

Čoho je viac? Strachu? Radosti?

Kým budete rozmýšľať, v čom najviac vidíte nádej vy, môžete sa jednoducho spoľahnúť na intuíciu, vítaný je aj zdravý rozum.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Autor je dramatik

Raz si jeden budhistický mních… alebo som si to len vymyslel? Má to istý nádych ponaučenia, takže skúste vydržať: raz si jeden budhistický mních sediac na brehu mora povedal, že preberie celý svet okolo seba, svoj život doterajší aj ten, čo ho ešte len čaká, a bude ukladať kamienky. Jeden kamienok vľavo za to, čoho sa bojí, a jeden kamienok vpravo za to, z čoho má radosť.

Už viete, ako to dopadlo, však? Onedlho navŕšil vľavo takú hromadu, že sa naňho zosypala a ukončila jeho život. Verte, že momentálne by som takisto najradšej kládol doľava okruhliak za okruhliakom za všetko toxické na Slovensku, pretože je toho priveľa, no zároveň viem, že je to priľahké, očakávateľné, no najmä nič neriešiace.

Skúsim teda, bez záruky, položiť pár kamienkov aj napravo za to, z čoho mám radosť. Sú to maličkosti, ako že synovi tradične ostane tretina pikantnej pizze a ja ju pahltne dojem a potom si dám vychladený citrónový radler? Už sa mračia čelá čitateľské, takže rýchlo k duchovnejším kamienkom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Dnes píše

Texty múdrych ľudí, ktorých redakcia poprosila, aby pravidelne písali o tom, čo práve teraz považujú za dôležité, spôsobom, ktorý sa im zdá práve teraz najvhodnejší.

Komentáre

Teraz najčítanejšie