Denník N

Podozrivého v prípade zmiznutia študentky chytili rýchlo. Pomôcť mohli mobily, verejnosť aj stovky kamier

Podchod pod Rusovskou cestou v bratislavskej Petržalke neďaleko zastávky Záporožská, kde naposledy zaznamenali pohyb zmiznutej študentky. Foto N - Vladimír Šimíček
Podchod pod Rusovskou cestou v bratislavskej Petržalke neďaleko zastávky Záporožská, kde naposledy zaznamenali pohyb zmiznutej študentky. Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Polícia už zadržala podozrivého v prípade zmiznutia študentky, ktorú v pondelok po 26 hodinách našli pred petržalskou nemocnicou v Bratislave.

Mimoriadne rýchly postup polície ukázal, že pri veľkom nasadení dokážu vyšetrovatelia nazbierať detailné informácie o pohybe obete Bratislavou aj o možných podozrivých.

Pokúsili sme sa zrekonštruovať, ako mohla polícia postupovať.

O prípade nechcú policajti detailne informovať, aby neohrozili vyšetrovanie. Najmä v bulvárnych médiách sa napriek želaniam rodiny a upozorneniam psychologickej služby IPčko šíria aj rôzne znepokojivé a nepotvrdené detaily – a niektoré z nich sa už ukázali ako nepravdivé.

Tento text neprináša detaily o zdravotnom stave 22-ročnej Sone P. a ani o samotnom čine. Hovorí predovšetkým o tom, aká bezpečná je nočná Bratislava, ako funguje pátranie po nezvestných a aj po podozrivých osobách či aké dôležité sú pritom kamerové systémy v meste.

V bodoch sme spísali, čo všetko mohlo vyšetrovateľom pomôcť.

1. Ako pri vyšetrovaniach pomáhajú telefóny či mobilní operátori

Policajný prezident Štefan Hamran ešte v stredu na tlačovej konferencii k nelegálnej migrácii uisťoval, že prípad má vysokú prioritu. „Prípadu venujeme mimoriadne veľkú pozornosť, prirovnal by som to možno k prípadu vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej,“ povedal Hamran. Práve z tohto prípadu vieme veľa o moderných postupoch polície.

Hamran zároveň poprel,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Slovensko

Teraz najčítanejšie