Denník N

Chorvatovič, Koník: V prieskumoch nesledujte percentá, ale trendy, najdôležitejší je súboj Smeru a PS (+ video)

Juraj Koník a Marek Chorvatovič. Foto N - Tomáš Benedikovič
Juraj Koník a Marek Chorvatovič. Foto N – Tomáš Benedikovič

Igorovi Matovičovi sa podarilo Roberta Kaliňáka nachytať. Nevedel, že šéf OĽaNO má kameru aj v aute, hovoria zástupca šéfredaktora Denníka N Marek Chorvatovič a šéf reportérov Juraj Koník.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Bola bitka Igora Matoviča a Roberta Kaliňáka, ktorú sme videli v stredu, zatiaľ najdôležitejším momentom tejto predvolebnej kampane?

Marek Chorvatovič: Rozhodne to bol najviditeľnejší moment, a to je v kampani mimoriadne dôležité. Veľký barometer toho, aké to bolo výrazné, môže byť aj satirická stránka Zomri. Podľa nej sa dá niekedy merať intenzita toho, aký veľký zásah udalosť má. Myslím si, že nič tak veľmi nebolo reflektované ako táto záležitosť.

Čo to je za nápad zo strany Igora Matoviča zaobstarať si takéto auto, namontovať naň amplióny s úmyslom chodiť rušiť verejné akcie inej strany?

Juraj Koník: Náš kolega Dušan Mikušovič upozornil, že Igor Matovič v minulých voľbách kritizoval PS za to, že chodí rušiť akcie kotlebovcov. V skutočnosti toto je úplne DNA Igora Matoviča, robiť divadlo a entertainment, narúšať iné akcie. Skôr bolo doteraz prekvapivé, že mal taký slabý nápad s fiatkami, ktorý mu absolútne nezafungoval. Dá sa očakávať, že sa ešte niečo pokúsi vymyslieť. O to viac, že v prieskumoch klesal.

Video: Chorvatovič, Koník: O prvé miesto sa pobijú Smer a PS (Autorky: Monika Tódová, Martina Koník)

Matovič a jeho spolustraníci hovoria, že sa neboja mafie. Toto môže fungovať?

Marek Chorvatovič: To je vnímanie politiky Igora Matoviča ako jeden veľký entertainment. Matovič sa vďaka tomu presadil. V tomto sa mu teraz podarilo nakopnúť kampaň, ktorá nebola viditeľná. Igor Matovič to prezentuje tak, že sa ako jediný vie poriadne postaviť smerákom a povedať im to do očí a nebojí sa ísť priamo medzi nich. Toto jeho kolegovia poznajú, preto ho uznávajú, lebo ich vďaka tomuto dokáže dostať do parlamentu.

Juraj Koník: Čo tým Igor Matovič ukazuje? Že on vie zatočiť s mafiou alebo postaviť sa Smeru na ich akcii s veľkým autom. To je to, čo čakáme od kandidáta na premiéra, že bude vedieť kričať hlasnejšie ako Smer?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a na najväčších podcastových platformách a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie