Denník N

Ako vytvoriť štvrť bez áut a dostať hanbu z Obchodnej? Radia Holanďania aj Nemci (videá)

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Ako zmeniť verejné priestory v Bratislave? Na konferencii WhatCity? nám s tým poradili zahraniční experti.

Z jednej celej štvrte sa dajú úplne dostať autá. Tak ako v nemeckom Freiburgu.

V bratislavskej Starej tržnici na konferencii WhatCity? o tom rozprával jeden z autorov tohto projektu Andreas Delleske.

Okrem neho vystúpili aj holandský urbanista Mattijs van ’t Hoff a z viedenského magistrátu Eva Kailová a Clarissa Knehsová, ktoré sa podieľali na premene ulice Mariahilferstraße. Hovorila aj o tom, ako mestské plánovanie ovplyvňuje život žien.

Celý záznam vystúpenia zahraničných expertov
WhatCity? Nápady pre ulice z Rakúska, Nemecka, Holandska a Česka

 

Na konferencii o možnej zmene pre Bratislavu diskutovala s primátorom Ivom Nesrovnalom aj Dominika Belanská z občianskeho združenia Obchodná ulica a okolie – pracuje na tom, aby sa zmenila Obchodná ulica, ktorá je dnes skôr hanbou Bratislavy.

O skúsenostiach z Prahy hovorili Zuzana Kuldová z Institutu plánování a rozvoje a Jára Johnová zo združenia Pražské matky, ktoré dosiahlo zmeny viacerých pražských ulíc, aby boli bezpečnejšie pre deti.

WhatCity? Celý záznam z diskusie s primátorom Nesrovnalom

 

Ďalšie útoky na našu redakciu: Kaliňák po večeroch číha na Leška, Smer žaluje Martina M. Šimečku. Denník N v sledovaní každého kroku vlády nepoľaví, ale ak má pre vás práca našich novinárov a novináriek väčšiu hodnotu, ako je cena predplatného, môžete prispieť na ich prácu a obranu v sporoch darom. Vopred ďakujeme 🫶

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Slovensko

Teraz najčítanejšie