Denník N

Newsfilter: Situácia je vážna. Okrem politikov sa ozvali aj psychiatri a Andrej Kiska

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Psychiatri po 25 rokoch opäť vydali politické vyhlásenie. 2. Andrej Kiska nechce Pyrrhovo víťazstvo PS. 3. Stačí málo a zmení sa veľa.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Slovenské psycho

Dúfajme, že stredajšia verbálna a následne fyzická potýčka medzi Igorom Matovičom a Robertom Kaliňákom zostane ojedinelým incidentom podobne, ako keď v predvolebnej kampani v roku 2020 v Trnave napadli prívrženci kotlebovcov protestujúcich z koalície PS/Spolu. Ak by išlo o úvod k ďalším pouličným konfrontáciám politikov či ich priaznivcov, bolo by to ozaj to posledné, čo Slovensko pred voľbami potrebuje.

Lenže aj keby išlo naozaj o iba zriedkavú šarvátku, vôbec nejde o izolovaný jav. Časť hlavných postáv slovenskej politiky už dávno rezignovala na úplné základy slušného správania i pravdu, nehovoriac o miernosti. Matovičove výroky na adresu Richarda Sulíka, minuloročný nechutný prvomájový míting Smeru v Nitre, hanebné osočovanie lekárov či novinárov končiace demonštráciami pred ich bydliskami či dokonca vyhrážkami smrťou – to všetko posúva hranice prijateľného.

Po 25 rokoch.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Andrej Kiska

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Progresívne Slovensko

Smer

Komentáre

Teraz najčítanejšie