Denník N

Prieskum Focusu: OĽaNO a Sme rodina mimo parlamentu, Smer by na vládnutie nepotreboval Republiku

Smer má v novom prieskume Focusu na prvom mieste pred PS náskok 2,4 bodu. SaS je len tesne nad kvórom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dva týždne pred voľbami si najväčšiu podporu udržuje Smer pred Progresívnym Slovenskom (PS) a tretím Hlasom, potvrdzuje aktuálny prieskum agentúry Focus pre reláciu Na telo televízie Markíza.

Rozloženie preferencií medzi tromi najsilnejšími stranami sa veľmi podobá na to, ako nálady voličov opísal prieskum agentúry AKO, zverejnený vo štvrtok. Smer by získal takmer 19 percent, PS by volilo 16,5 percenta voličov, Hlas má vo Focuse necelých 15 percent.

Agentúry sa mierne – zväčša na úrovni jednotiek percentuálnych bodov – líšia v preferenciách strán, ktoré nasledujú za najsilnejšou trojicou. Ukazuje sa, že pre tieto strany budú v reálnych voľbách jednotky percent kľúčové. Aj podľa Focusu sa okolo kvóra potrebného na vstup do parlamentu pohybuje až

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Demokrati

Hlas

KDH

OĽaNO

Prieskumy preferencií

Progresívne Slovensko

SaS

Sme rodina

Smer

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie