Denník N

Smer musí vo voľbách prehrať, inak ho nik nezastaví

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Slovenské voľby cez Roberta Fica posilnili vplyv Viktora Orbána v regióne. Maďarský projekt Denníka N Napunk bude ešte dôležitejší a zachránia ho len predplatitelia, ktorých zatiaľ nie je dosť. Podporte kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024).]

Voľby sú oslavou slobody: každý sa sám rozhodne, komu dá hlas. V týchto voľbách však ide o veľa a okolnosti sú zamotané, preto sa oplatí pri voľbách rozmýšľať ešte viac ako inokedy. Rozum radí, aby zodpovedný volič nehlasoval úplne bez obmedzení.

Ponúkam päť bodov pre voličov, ktorým záleží na demokratickom a prozápadnom ukotvení Slovenska aj po voľbách. Najmä tých, ktorí ešte váhajú, koho voliť.

1. Ak vyhrá Robert Fico a jeho Smer, vládu zostaví za každú cenu. Preto je kľúčové, aby ho niekto porazil. V minulých voľbách to bol Igor Matovič, v týchto má najväčšiu šancu Progresívne Slovensko. Bývalý prezident Andrej Kiska a s ním mnohí ďalší hovoria, že PS vysaje hlasy menších strán a potom nebude mať s kým zostaviť vládu.

Ale pozor: ak PS

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Progresívne Slovensko

Smer

Voľby 2023

Komentáre

Teraz najčítanejšie