Denník N

Kandidát OĽaNO po útoku päsťami odstúpil z volieb. Matovič zo šírenia násilia viní Smer

Foto - FB T. H.
Foto – FB T. H.

Kým Tomáš Holkovič odstúpil po incidente z kandidátky, Robert Fico stojí za svojimi kolegami, ktorí sa pobili s Igorom Matovičom. OĽaNO tvrdí, že po incidente spred úradu vlády začali útoky na kandidátov a sympatizantov hnutia.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Už len do konca týždňa môžete podporiť  kvalitnú a nezávislú žurnalistiku v maďarčine (napunk.sk/2024). Maďarský projekt Denníka N Napunk bude v tejto dobe ešte dôležitejší. ]

Niekoľko dní po bitke pred úradom vlády musí Igor Matovič vysvetľovať ďalší násilnícky incident. Tentoraz nebol účastníkom potýčky líder OĽaNO, ale jeden z kandidátov jeho strany.

Tomáš Holkovič, ktorý za OĽaNO kandidoval zo 44. miesta, v sobotu podvečer dvakrát udrel do tváre iného muža. Stalo sa to po tom, ako s poslancami OĽaNO Marekom Šefčíkom a Karolom Kučerom kampaňovali v bratislavskej Petržalke.

Holkovič je študentom medicíny a na svojom facebookovom profile píše, že je aj majstrom sveta v kickboxe. Holkovič získal dva tituly v rokoch 2014 a 2015.

Svoj sobotňajší čin oľutoval, ospravedlnil sa zaň a oznámil, že sa vzdáva kandidatúry. „Nechcem škodiť OĽaNO a jeho boju proti mafii svojím zlyhaním,“ povedal v nahratom videu na Facebooku. 

O tomto jeho rozhodnutí informoval v nedeľu dopoludnia Matovič, keď povedal, že ak by Holkovič neodstúpil sám, z kandidátky by ho aj tak stiahli. OĽaNO totiž podľa svojho lídra násilie netoleruje.

Matovič to vyhlásil štyri dni po tom, ako sám dostal päsťou do tváre od Richarda Glücka, ktorý kandiduje za Smer. Predsedu OĽaNO udrel, keď prišiel s megafónom narúšať tlačovú konferenciu Smeru. Do sporu sa zapojil aj exminister vnútra a aj kandidát Smeru Robert Kaliňák. Toho Matovič kopol z auta do hrude.

„Fyzické násilie v slušnej spoločnosti neakceptovateľné a neprípustné,“ povedal v nedeľu Matovič pred novinármi a útočil na predstaviteľov Smeru. V OĽaNO tvrdia, že práve násilie tolerované niekdajšou vládnou stranou vedie k fyzickým útokom na predstaviteľov hnutia.

Pľuvanie chcel stopnúť „dvomi otcovskými“

Holkovič pred novinárov neprišiel, svoju verziu prezentoval vo videu, ktoré zverejnil na internete. V ňom aj vysvetľuje, čo sa dialo pred tým, ako udrel muža. Jeho

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

OĽaNO

Voľby 2023

Slovensko

Teraz najčítanejšie