Denník N

Rekordná séria Red Bullu je na konci, v Singapure triumfoval geniálny Sainz

Foto – AP
Foto – AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Veľká cena Singapuru patrí každoročne k najnáročnejším pretekom, pretože mestská trať, horúčava a vysoká vlhkosť predstavujú veľkú fyzickú záťaž. Piloti počas tejto veľkej ceny stratia približne štyri litre tekutín.

Asi málokto čakal, že napriek týmto výzvam uvidíme prepad Red Bullu, ktorý prišiel o svoju obdivuhodnú sériu po sebe idúcich víťazstiev. Rovnaká šnúra sa skončila aj v prípade obhajcu titulu Maxa Verstappena.

Singapur vyzdvihol nových hrdinov, ktorí dostali šancu zabojovať o jedno z mála možných víťazstiev v tejto sezóne. V predošlých pretekoch v talianskej Monze sa za Red Bullom ťahalo najmä Ferrari, ktoré si v Singapure veľmi neverilo. Napokon sa však ukázalo, že išlo buď o zlé odhady, alebo o zámerné znižovanie tlaku na celý tím.

Môže to byť celkom dobrý recept, keďže Red Bull len nedávno vyhlásil to, o čom sa v doterajšom priebehu tejto sezóny hovorilo veľmi často – že chce vyhrať všetky zostávajúce veľké ceny v tomto roku. Kým boli predstavitelia tímu v tomto smere opatrní, vychádzalo to. Táto otázka je po nedeli vyriešená sedem veľkých cien pred koncom sezóny.

V texte sa dozviete:

  • že Sainz vyhral aj vďaka hlave;
  • ako fungoval „Carlando efekt“;
  • prečo nebol Mercedes úplne spokojný;
  • že situácia okolo Red Bullu bude jasnejšia o týždeň;
  • že Lawson vymazal nelichotivú štatistiku svojho tímu.

Ferrari to potrebovalo

Ferrari zažíva pomerne náročné dvadsiate roky tohto storočia. V roku 2020 nevyhralo ani jednu veľkú cenu a sezónu ukončilo na hanebnom šiestom mieste. Preteky nevyhralo ani v ďalšej sezóne, ale v konečnom poradí to stačilo aspoň na tretie miesto. Vlani sa jazdci Scuderie vytiahli na druhé miesto aj vďaka štyrom triumfom. Tento rok zatiaľ na víťazstvo čakali.

Talianska stajňa sa v poslednom čase neteší príliš častým pochvalám, skôr naopak. Lenže minimálne predošlé preteky v Monze ukázali, že Ferrari sa z času na čas dokáže pozbierať a predviesť skutočne dobrý výkon. S tým stajňa pod vedením Frédérica Vasseura v Singapure veľmi nepočítala, napokon však svojich fanúšikov príjemne prekvapila.

Forma Ferrari sa začala ukazovať už v 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Formula 1

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie