Denník N

Športový newsfilter: Výhra nad Tsitsipasom bola ako z Hrbatého čias. Klein a Molčan dali tenisovým fanúšikom nádej

Alex Molčan. Foto - TASR
Alex Molčan. Foto – TASR

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,
v najnovšom Športovom newsfiltri sa dočítate:

  • o veľkej výhre Slovenska v Davis Cupe;
  • o tom, že futbalisti majú našliapnuté na postup;
  • že Česko zmiernilo sankcie voči športovcom z Ruska;
  • prečo je Tatar v Colorade v novej situácii;
  • že Vueltu vyhral domestik.

Víťazom týždňa sú slovenskí tenisti, porazeným Mike Babcock.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Tomáš Čorej, druhého Ondrej Lauko, tretieho Jana Sedláková, štvrtého Radovan Klein a piateho Peter Kováč.


1. Veľkolepé víťazstvo v Davis Cupe

Cez víkend sa vôbec prvýkrát v histórii uskutočnili tenisové zápasy na ikonickom Panaténskom štadióne, ktorý v 19. storočí hostil prvú modernú olympiádu. Domáci Gréci v nich nestačili na Slovákov, ktorí po výbornom výkone postúpili do kvalifikácie o finálový tunaj Davisovho pohára.

Aký bol prvý deň: Slovensko prišlo do Grécka s hráčmi z druhej svetovej stovky svetového rebríčka, predovšetkým Alex Molčan však ukázal, že výkonnostne patrí oveľa vyššie ako na súčasné 113. miesto.

Molčan získal pre Slovensko úvodný bod, keď Alexandrosovi Skorilosovi dovolil vyhrať iba dva gemy. Chvíľu sa pritom zdalo, že zverenci Tibora Tótha môžu senzačne zvýšiť vedenie v zápase 149. hráča sveta Lukáša Kleina a svetovej päťky Stefanosa Tsitsipasa.

Klein nad ním vyhral prvý set a druhý dostal do tajbrejku, ale ten napokon nezvládol a v rozhodujúcom treťom sete skrečoval pre kŕče v nohách.

Čo bolo potom:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Davis Cup

Športový newsfilter

Tenis

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie