Denník N

Dominik Hrbatý: Klein má údery na top 30, problémom je hlava. S Molčanom mal Vajda skvelú víziu, ale nevyšlo to

Alex Molčan (vľavo) a Lukáš Klein. FOTO TASR - Martin Baumann
Alex Molčan (vľavo) a Lukáš Klein. FOTO TASR – Martin Baumann

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dominik Hrbatý bol tri roky (2018 – 2020) daviscupovým kapitánom Slovenska a v tíme mal aj mladých hráčov Alexa Molčana a Lukáša Kleina.

Teraz majú obaja 25 rokov a cez víkend odohrali skvelé zápasy so svetovou päťkou Stefanosom Tsitsipasom. Lukáš Klein (149. v rebríčku) s ním vo dvojhre uhral set a Alex Molčan (113.) ho porazil.

Hrbatý vysvetľuje, prečo sú obaja napriek svojmu talentu v druhej stovke, a opisuje, akú víziu mal s Molčanom jeho bývalý tréner Marián Vajda.

​Vajda chcel od Molčana djokovićovský tenis

Za prekvapivé víkendové výsledky môže zhoda dvoch okolností: Slováci hrali oveľa lepšie ako bežný hráč druhej stovky a Tsitsipas zas nepodal výkony hodné úrovne hráča prvej päťky.

„Davis Cup je špecifická súťaž, niektorí hráči v ňom hrajú lepšie, iní horšie. Tsitsipas má momentálne hernú krízu, chýba mu úderová istota. Stále je to však piaty hráč sveta a je skvelý výsledok ho poraziť aj nad ním vyhrať set,“ hovorí Hrbatý.

O Alexovi Molčanovi sa viackrát rozprával s Mariánom Vajdom, ktorý trénoval Hrbatého aj Molčana a takisto najlepšieho hráča histórie Novaka Djokovića.

„Maroš mal pre neho skvelú víziu, ale nevyšlo to. Tréner ovplyvní výkon hráča len na desať percent, hoci sú tie percentá veľmi dôležité,“ hovorí Hrbatý.

Vajda s Molčanom už nespolupracujú. Hoci to obaja ešte oficiálne neohlásili, Denníku N túto informáciu už pred pár týždňami potvrdili zdroje z tenisového prostredia.

Hrbatý vysvetlil, v čom spočívala Vajdova nenaplnená vízia.

„Alex vie hrať skvelý tenis, ale s Marošom sme sa rozprávali o jeho veľkej nevýhode, ktorou je

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Davis Cup

Tenis

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie