Denník N

Pod slnkom Jany Shemesh: Zakryte deťom oči, idú sa biť  

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vážené čitateľky, vážení čitatelia,

v prípade 22-ročnej Sone, ktorú po viac ako dni našli zranenú pri nemocnici v Petržalke, nastal významný posun. Vo väzbe je obvinený, ktorý sa podľa medializovaných správ už v minulosti správal násilne k svojej partnerke a sťažovali sa na neho aj kolegyne. Ak je páchateľom skutočne bratislavský záchranár, tak to len potvrdí teóriu, že násilník svoje konanie len stupňuje, čoraz viac prekračuje hranice, už sa neskrýva a číha aj vonku.

O násilí sa v posledných dňoch hovorí aj v súvislosti s predvolebnou kampaňou, o čom píšem v téme týždňa.

V profile si zase môžete prečítať o rakúskej exministerke Karin Kneisslovej, ktorá sa nehanbí podporovať násilnícky ruský režim. Ale i o hereckej dvojici Kunis – Kutcher, ktorá sa zastávala kolegu odsúdeného za znásilnenie dvoch žien.

A aby to nebolo celkom temné, je tu aj sympatická iniciatíva mladých ľudí, ktorým sa nepáčia podvody.


Téma týždňa: Bitka ako politická práca 

Môj dedko mal zvyk, že keď sme ako deti u starých rodičov na prázdninách pozerali televíziu a ukazovali tam nejakú erotiku, kričal na nás, aby sme si zakryli oči. Boli 80. roky, tá erotika bola naozaj ľahučká, ale on považoval za potrebné nás od nej uchrániť. Bol stará škola, možno sa pred nami aj hanbil, mal taký svetonázor. A, samozrejme, aj tak sme sa pozerali pomedzi prsty.

V poslednom čase mám nutkavý pocit vyzývať na zakrytie očí detí ako on

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Mladí

Pod slnkom Jany Shemesh

Komentáre, Rodina a vzťahy

Teraz najčítanejšie