Denník N

Od hráčov si pýtal fotky z mobilu, potom ich premietal na obrazovke. Návrat trénera Babcocka do NHL sa končí po troch mesiacoch

Kanadský tréner Mike Babcock. Zdroj - TASR/AP
Kanadský tréner Mike Babcock. Zdroj – TASR/AP

Mike Babcock po obvineniach z porušenia súkromia hráčov končí v tíme ešte pred tým, ako sa vôbec začal tréningový kemp.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Mike Babcock sa prvého júla po takmer štyroch rokoch vrátil späť do NHL, keď si ho ako hlavného trénera vybral Columbus Blue Jackets.

Odborníci pritom od začiatku upozorňovali na to, že ide o riskantný ťah. Babcock je totiž v zámorí považovaný za síce úspešného, no zároveň aj kontroverzného trénera. Na dnes už 60-ročného Kanaďana sa v minulosti sťažovali napríklad jeho bývalí zverenci z Toronta či Detroitu.

Vedenie Columbusu si však na začiatku leta bolo isté, že našlo toho správneho trénera. Generálny manažér Jarmo Kekäläinen povedal: „Sme presvedčení o tom, že sme získali najlepšieho možného trénera na túto pozíciu. Jeho trénerské úspechy hovoria samy za seba. Každý to vie. Zároveň som však presvedčený, že je to správny človek, správny chlap na túto prácu.“

Neprešli však ani tri mesiace a Babcock ešte pred začiatkom tréningového kempu odstúpil z pozície hlavného trénera Columbusu Blue Jackets. So svojím novým tímom tak nestihol ani jeden tréning. Osudným sa mu napokon stali už individuálne stretnutia s hráčmi ešte počas letnej prestávky.

Babcock rezignoval po tom, čo sa na verejnosť dostali informácie, že ako tréner na súkromných stretnutiach požiadal hokejistov, aby si mohol pozrieť fotky v ich mobiloch.

Celú kauzu spustil minulý týždeň bývalý hráč NHL Paul Bissonnette, ktorý v podcaste Spittin‘ Chiclets hovoril o tom, čo sa stalo v kabíne Columbusu.

Podľa jeho slov chcel Babcock počas leta vidieť súkromné fotky v mobile kapitána Blue Jackets Boonea Jennera, ktoré následne premietal na veľkej televízii na stene. Vraj preto, lebo

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hokej

NHL

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie